Jak se tam dostanu aneb Cesta do nitra

Jak se ladíte do svého srdce a nitra, abyste nacházeli a dostávali odpovědi na své otázky? Co Vám funguje a co Vás při téhle činnosti blokuje? Kudy vcházíte a jak se noříte ke svému moudrému zdroji?

Zkusím Vám krátce shrnout, co zafungovalo mně, co se mi osvědčilo a co ne. Způsobů, jak se ladit je určitě tolik, kolik je různých typů lidí. Někomu vyhovuje naprostý klid, jiný bude potřebovat meditační hudbu a další mluvené slovo průvodce.

Začínala jsem v podstatě tak, že jsem po krátkém uvolnění těla prostě jen zavřela oči, počkala na chvíli, kdy jsem uvnitř sebe cítila takové to lehké „tetelení“ srdce, jako když se na něco těšíte, a vyslala prosbu, dotaz nebo přání „vidět a vědět“. Komu a kam? Tomu, komu sami věříte – třeba svému moudrému nitru, Stvořiteli, Bohu, Zdroji, Ježíši, andělům, archandělům…

A čekala, co se bude dít.

Mysl nemá ráda, když nepracuje, takže Vás zpočátku bude chtít určitě zaměstnat, a bude Vám v prvních okamžicích nabízet jakékoliv odpovědi, obrazy, vzpomínky nebo pocity, jen abyste se jich chytili… Jakmile to uděláte, rozvine další a další nitky a spojitosti, jen aby Vás svedla :-).

Je třeba tomuhle pokušení odolat, nenechat se do něj vtáhnout, ale naopak zkusit jen pozorovat. Nechte to připlouvat a zase odplouvat. Pokud se Vám to dařit nebude, zkoncentrujte se jen na svůj dech. Může se zdát, že to na Vás bude zkoušet dlouho, ale jakmile zjistí, že tuhle hru nehrajete, opustí Vás. A to je okamžik, kdy máte v podstatě vyhráno. Ve Vás se pak rozhostí ticho, klid a prázdnota.

Budete tam jen Vy a vaše upřímné a niterné přání se dozvědět to, co potřebujete.

A v tenhle okamžik to přichází: Začnou se Vám před vnitřním zrakem odvíjet třeba nestrukturované příběhy, obrazy, někdy zaslechnete rozhovory, jindy třeba jen něco pocítíte.

Pokud budete velmi hluboce uvolnění a vnitřně jakoby upozadění, můžete vidět i do své budoucnosti – z mé zkušenosti se někdy jedná o útržkovité scény vytržené z kontextu, jindy třeba o celé výjevy budoucnosti. I tohle dokáže Vaše niteré napojení a můžete být zavedeni až sem. I tohle má svůj význam, měli jste to vědět nebo vidět. Může to být klíčové třeba zrovna pro Vaše budoucí rozhodování.

Co mi zpočátku působilo potíže, byla skutečnost, že když už se Vám ve Vašem vnitřním vesmíru počínají odehrávat příběhy, přicházet vhledy a vize, mysl bude mít potřebu se do toho jakkoli mísit. Může Vám obrazy třeba komentovat. V ten okamžik se většinou „vypne“ sledovaný obraz a přepnete se do módu, který Vás bude vracet zpátky k Vašemu tělu.

Zkuste se v takových chvílích soustředit spíš na to, co vidíte a cítíte, a komentářů si nevšímejte. Většinou brzy samy odejdou. A pokud se tak nestane, vytrvejte a nezvdávejte se. Někdy to může trvat i týdny.

Až budete zdatnější, můžete se setkat přímo se Stvořitelem, můžete si nechat ukázat všechny příčiny a souvislosti věcí, které nevidíte. Všechno tohle je ve Vás a máte k tomu přirozený přístup. Jste napojení na Zdroj.

Ta výprava je někdy náročná, ale vždycky, opravdu vždycky mi stála zato. Protože jestli mě v tomhle životě něco opravdu hodně baví, pak je to zkoumání, ladění, noření, pronikání pod povrch a pochopení.

Moc si přeji, abyste i Vy mohli zakoušet hloubku Vás samotných, Světlo, kterým jste, i lásku a moudrost, která je uvnitř Vás.

„Nebe je na dosah, stačí zavřít oči a vydat se na cestu…“

Budu moc ráda, pokud se se mnou podělíte o své zkušenosti, rady nebo náměty, anebo se jenom ptejte. Pokud budu vědět :-), ráda odpovím v komentářích. Uvítali byste třeba audio průvodce do vašeho nitra? Neváhejte a pište.

Mgr. Milena Miškaříková
„Nespokojím se s hledáním vnějšího smyslu života, hledám a nacházím ten vnitřní, a pokud dojde k jejich prolnutí, pak mě to činí šťastnou. A proto jsem na cestě dovnitř, abych sobě i Vám mohla být inspirací, pomocníkem a vedením k Vašemu nejvyššímu potenciálu tam venku.“
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře, viz Zásady pro ochranu a zpracování osobních údajů.