A kam se řítí ten můj?

Běžná situace, kdy Vám do života vstoupí lákavá pracovní nabídka, anebo začínáte podnikat v oblasti, která Vás přitahuje a Vy netušíte, kam Vás tahle nová cesta zavede, protože nevidíte za roh… protože nevidíte pod povrch věcí. A přece toho můžete zahlédnout docela dost.

Zkuste si udělat kraťoulinkou vizualizaci.

Posaďte se nebo si lehněte do příjemné relaxační polohy, zavřete oči a zaměřte pozornost na svůj dech. Představujte si, jak s každým výdechem odplouvá z Vašeho těla všechen nashromážděný stres a napětí. Jste zcela uvolnění od hlavy až k patě.

Požádejte si své moudré nitro, své Vyšší Já, Vesmír nebo bytost, které důvěřujete, ať se před Vaším vnitřním zrakem ukáže vlak. Vlak, který symbolizuje cokoliv, do čeho se chystáte „nastoupit“.

Rozjíždí se a Vy už v něm sedíte. Zkuste nejdřív vnímat, jakou krajinou projíždí, zda jsou na cestě tunely, krásná otevřená krajina, jaké je venku počasí, jestli je spíše slunečno, anebo pošmourno. A nyní zaměřte svou pozornost na rychlost, jakou se vlak dává do pohybu, zda se rozjíždí pomalu, anebo jste nastoupili do rychlovlaku, který se nezadržitelně řítí někam… Nebo se jedná o výletní vlak?

Až vysledujete i tohle, vejděte do kupé, ve kterém sedíte Vy. Jak to vypadá tady? Jste tam osamoceni, je tam hodně lidí? Jak se cítíte? Co vnímáte, když pozorujete krajinu za oknem? Užíváte si jízdu, anebo se naopak cítíte naprosto odříznutí od sebe a necháváte se doslova odvézt do neznáma, které Vás ani neláká? Proč máte pocit, že Váš vlak ovládá někdo jiný a Vy tu můžete jen tiše a nečinně přihlížet ubíhající krajině za oknem…

Zkuste vysledovat co nejvíce detailů a pocitů.

Otevřete oči a obraz svého jedoucího vlaku si zapište, abyste se k němu mohli kdykoliv vracet a aby Vám neuniklo nic důležitého. Nejen to, co Vás při cestě potkalo za okny nebo v kupé, ale hlavně, jak jste se cítili Vy sami. Přesně takhle se totiž bude odvíjet Vaše nová cesta se všemi emocemi, které na ní budete vnímat.

Dostali jste odpověď v symbolech na to, co jste potřebovali vědět, abyste se dokázali lépe rozhodnout. Kdykoliv budete stát na křižovatce a nebudete si vědět rady, kterým směrem se vydat, můžete použít i tenhle „vnitřní nástroj“.

Ať poslouží Vašemu nejvyššímu dobru :-). 

Mgr. Milena Miškaříková
„Nespokojím se s hledáním vnějšího smyslu života, hledám a nacházím ten vnitřní, a pokud dojde k jejich prolnutí, pak mě to činí šťastnou. A proto jsem na cestě dovnitř, abych sobě i Vám mohla být inspirací, pomocníkem a vedením k Vašemu nejvyššímu potenciálu tam venku.“
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře, viz Zásady pro ochranu a zpracování osobních údajů.