Nekonečné zrcadlení

V těchto dnech si stále častěji uvědomuji, jak nekonečně a mocně jsme konfrontováni se vším, co k nám přichází skrze druhé osoby nebo události. Je možné, že se nám to vůbec nemusí líbit a budeme se zlobit, že tohle jsme si přece vůbec nevybrali.

Co se na tato zrcadlení podívat jako na láskyplné ukazatele? Ukazatele našich myšlenek, pocitů nebo přesvědčení, což nás přivádí k připomenutí, že jsme si právě takové okamžiky sami zvolili jako transformační úkoly.

Z čisté lásky jsme sem přišli a čistou láskou také jsme. Pokud jsme schopni udržet v sobě tuto myšlenku dostatečně dlouho, bude nám jedno, co se děje vně. Často v okamžicích stresu a úzkosti ztrácíme pojem o svém původním záměru, jako bychom naprosto ztratili ze zřetele svou božskou jiskru.

Necháváme se strhnout nízkými vibracemi a podléháme iluzi, že události, které nás potkávají, jsou onou pravdou a nepsaným zákonem, který platí pro všechny stejně. Jako bychom zapomněli, že každá zkušenost je pouze pomocnou berličkou na naší cestě k růstu.

Co kdybychom se zkusili na chvíli zastavit s vděčností a oceněním, že všechno, co se nám v životě děje, je láskyplným zrcadlením? A vždycky, když jsme v takové hluboké víře, oceňování a pokoře, se najde i řešení – z každé situace nebo nepříjemného pocitu, pokud se dokážeme uvolnit ze zbytečného odporu. Pokud se momentálně nacházíme na válečné stezce proti životu, propusťme všechno a otevřeme se lehkosti, která k nám vpluje ve chvíli, kdy přestaneme bojovat.

Zkusme se zeptat sami sebe: „Co vidím v tomhle zrcadle? A jak cítím? Co jsem tam zahlédla?“

Odpovězme si upřímně a odpovědi hledejme nejen v myšlenkách, ale i v pocitech a emocích. A nezapomeňme se ocenit za to, kam až jsme došli! Každý z nás je v učebním procesu, a to bez výjimky. Mnohokrát jsou to právě ony malé krůčky, které jsme učinili v odhodlání a síle. A my je přehlížíme.

Jsme si vědomi toho, jak úžasným vyjádřením jsme a jak cenná je naše životní zkušenost? Máme nekonečné množství darů a příležitostí stát se bezpodmínečným vyjádřením sebe jako zdroje. A je úplně jedno, jaké výzvy před námi ještě stojí a jaké se nám právě zrcadlí – stále můžeme být propojeni s vibracemi lásky.

Připomínejme si častěji, že jsme na této objevné cestě a že k překonávání překážek máme ty nejdokonalejší dispozice a dary.

Kéž se náš život řídí mantrou, že všechno, je odrazem nás samotných a není nic, co bychom nebyli schopni zvládnout.

Konečně přece můžeme zakoušet sami sebe a zažívat to, čím odjakživa jsme. Nekonečnou láskou.

Mgr. Milena Miškaříková
„Nespokojím se s hledáním vnějšího smyslu života, hledám a nacházím ten vnitřní, a pokud dojde k jejich prolnutí, pak mě to činí šťastnou. A proto jsem na cestě dovnitř, abych sobě i Vám mohla být inspirací, pomocníkem a vedením k Vašemu nejvyššímu potenciálu tam venku.“
Komentáře
  1. AffiliateLabz napsal:

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře, viz Zásady pro ochranu a zpracování osobních údajů.