Proplouvejte v souladu se svými emocemi

Kdykoliv se ve Vašich životech objeví dramatické události, které Vás přivedou až na samé dno, nenechte se v takových chvílích přemluvit k pozitivitě, kterou jako správně duchovně založení lidé přece musíte vyzařovat… Abyste změnili běh událostí a podle zákona přitažlivosti si tak do života přitáhli vytouženou realitu.

Nesnažte se být stateční a silní před světem, partnerem nebo svými dětmi. Vy to sice dokážete, uzavřete se však, zatnete zuby, vyrobíte si pancíř ze svého těla, hrubou hroší kůži a na fyzické úrovni přestanete ze stresu téměř dýchat.

Tahle cesta vede jen k život ohrožujícímu zhroucení… Nečiňte to, co jsem v takovém období dělala já.

Byla statečná, všechno ustála, všechno vydržela.

Dělejte pravý opak. Ventilujte. Ventilujte všechno, co ve Vás situace vyvolává, všechny emoce, které se ve Vás hromadí, upouštějte.

Vybuchujte, křičte, nadávejte, dupejte, mlaťte do polštáře, propukejte v bezedný pláč…

Nejlépe však v nějakém bezpečném prostředí. Anebo se věnujte fyzické činnosti, která ve Vás rozproudí zadržované emoce i energii. Cvičte, tancujte, jděte se projít do přírody.

Sledujte i své tělo, jestli k Vám nevysílá varovné signály vyčerpání.

Naslouchejte mu a dopřejte si dostatečný spánek a relaxaci třeba v podobě masáže. Stravujte se kvalitně a nezapomínejte na pitný režim. Mentálně odplavujte z těla všechno napětí i při večerní koupeli. Není od věci čas od času navštívit i odborníka na reflexologii, akupresuru nebo čínskou medicínu. I oni Vám mohou pomoci průběžně zprůchodňovat zablokovanou energii ve Vašem těle, dokud náročným obdobím neprojdete.

A pak jděte dál, malými krůčky se posouvejte životním dramatem a procházejte jím tak, že k sobě budete vlídní a soucitní. Zahrňte se čímkoliv, co Vám usnadní cestu, odměňujte se za každé dílčí úspěchy.

A jednoho dne, až přijde zpráva, na kterou jste čekali, anebo už budete vědět, že jste se nadobro odlepili ode dna, budete si moct užít pocity neskutečné úlevy a radosti, že jste prošli. Jinak se totiž teprve teď vyvalí všechno, co jste neventilovali a nebudete tomu rozumět. Vy už se přece máte radovat a přitom odžíváte to, co zůstalo zadrženo ve Vašem nitru i těle.

Proplouvejte Vašimi dramaty v souladu se svými emocemi, buďte jako vodní živel, plavejte v jeho proudu, jakkoliv to bude těžké, a ne proti němu. Jinak ztěžknete a stanete se balvanem, který padá ke dnu.

Až Vás rozbouřené moře vyvrhne zpátky na břeh, budete se už jen hřát v pocitech úlevy, a pak si s lehkostí a bez úhony povzdechnete: „Tak. A tohle bychom měli…“

 

Mgr. Milena Miškaříková
„Nespokojím se s hledáním vnějšího smyslu života, hledám a nacházím ten vnitřní, a pokud dojde k jejich prolnutí, pak mě to činí šťastnou. A proto jsem na cestě dovnitř, abych sobě i Vám mohla být inspirací, pomocníkem a vedením k Vašemu nejvyššímu potenciálu tam venku.“
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře, viz Zásady pro ochranu a zpracování osobních údajů.